Mecz Wisla Plock - Znicz Pruszków, wynik końcowy 0-1

Dnia 26 listopada 2023 roku na Orlen Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami Wisła Płock i Znicz Pruszków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Znicza Pruszków 1-0. Wynik na przerwę był remisowy 0-0. Mecz ten odbył się w ramach 16. kolejki I ligi.

Mecz pomiędzy drużynami: Wisla Plock (Gospodarz) przeciwko Znicz Pruszków (Goście)

Czerwone kartki Goście - Y. Tkachuk 72'

Następne mecze dla Wisla Plock: Resovia Rzeszów, Podbeskidzie, Zaglebie Sosnowiec.

Następne mecze dla Znicz Pruszków: Odra Opole, Resovia Rzeszów, Podbeskidzie.

Relacja z meczu

Orlen Stadion zapełnił się po brzegi na starcie spotkania pomiędzy Wisłą Płock a Zniczem Pruszków. Kibice obu drużyn dopisywali wspaniałą atmosferę na trybunach, co z pewnością miało wpływ na motywację zawodników na boisku.

Początek meczu nie przyniósł zbyt wielu emocji. Obie drużyny grały ostrożnie, starając się utrzymać kontrolę nad piłką. Mimo kilku groźnych akcji, żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie.

Druga połowa rozgrzała kibiców, gdyż to wtedy padła jedyna bramka meczu. S. Nagamatsu z Znicza Pruszków strzelił gola w 63. minucie, rozświetlając tym samym twarze swoich fanów. Wisła Płock próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywali.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, aż trzy żółte kartki otrzymał zawodnik Wisły Płock, J. Szymanski, z czego ostatnia, w 78. minucie, została zmieniona na czerwoną. Znicz Pruszków również nie uniknął kartek - Y. Tkachuk został ukarany dwukrotnie żółtą kartką, a w konsekwencji musiał opuścić boisko po czerwonej w 72. minucie.

Mimo desperackich prób, Wisła Płock nie zdołała wyrównać wyniku, a ostatecznie musiała uznać wyższość Znicza Pruszków.

Na koniec należy pochwalić obie drużyny za zaangażowanie i walkę do końca. Kibice mogą być pewni, że to był mecz, który na długo pozostanie w ich pamięci.