Mecz pomiędzy Wisla Plock oraz GKS Katowice zakończony wynikiem 2-1 dnia 2024-02-24 14:00 na obiekcie Orlen Stadion

W meczu 21. kolejki I ligi, rozegranym na Orlen Stadion, drużyna Wisły Płock zmierzyła się z GKS Katowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1 po bramkach strzelonych zarówno przed, jak i po przerwie. Mecz odbył się dnia 24 lutego 2024 roku o godzinie 14:00, a wynik na przerwę wynosił remisujące 1-1.

Relacja z meczu Wisła Płock - GKS Katowice

Orlen Stadion, pełen emocji i napięcia, gościł starcie pomiędzy Wisłą Płock a GKS Katowice w ramach 21. kolejki I ligi. Sędzia główny R. Rzucidło stał na czele arbitrażu. Obydwie drużyny już na boisku walczyły o ważne punkty, a kibice nie mogli się doczekać rozpoczęcia pojedynku.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 14. minucie A. Jędrych z GKS Katowice wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść gości. Wisła Płock nie zamierzała jednak pozostawać dłużej w tyle i doprowadziła do wyrównania w 42. minucie za sprawą J. Westermarka.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1-1, a obie drużyny miały nadzieję na zdobycie pełnej puli punktów. Emocje sięgały zenitu w drugiej połowie, gdzie walka toczyła się zaciekle na każdym fragmencie boiska.

Pełen zaangażowania mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych i emocjonujące akcje. Ostateczny cios dla GKS Katowice zadał M. Haglind-Sangré, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry - 2-1 dla Wisły Płock!

Meczu towarzyszyło wiele kontrowersji, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. J. Szymanski oraz J. Jach z Wisły Płock otrzymali upomnienia w postaci kartek w pierwszej połowie. Natomiast A. Kozubal z GKS Katowice został ukarany żółtą kartką w 42. minucie.

W końcówce nie obyło się bez nerwowych sytuacji, lecz żadna z drużyn nie doprowadziła do otrzymania czerwonej kartki.

Po końcowym gwizdku sędziego, Wisła Płock cieszyła się z trzech punktów zdobytych na swoim terenie. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają się równie emocjonująco, a kibice już teraz nie mogą się doczekać kolejnych starć w I lidze.