Dnia 2024-04-24 16:00 na obiekcie Orlen Stadion miał miejsce mecz między Wisla Plock oraz Miedz Legnica zakończony wynikiem 2-1

W niedzielnym starciu drużyn Wisła Płock i Miedź Legnica padł rezultat 2-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie to odbyło się w ramach 29. kolejki I ligi na Orlen Stadionie. Mecz ten miał miejsce 5 dni temu, dokładnie 24 kwietnia o godzinie 16:00. W pierwszej połowie to goście objęli prowadzenie, ale po przerwie to gospodarze odwrócili losy spotkania zdobywając dwie bramki, co zapewniło im zwycięstwo.

Relacja z meczu Wisła Płock - Miedź Legnica

W niedzielne popołudnie na pięknym Orlen Stadionie odbył się mecz pomiędzy drużynami Wisła Płock a Miedź Legnica w ramach 29. kolejki I ligi. Sędzią głównym spotkania był P. Pskit. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zespoły, tworząc fantastyczną kulę z dymu i barw.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie w ostatnich sekundach przed przerwą. W. Bogacz ustalił wynik na 0-1, wykorzystując świetnie dogranie kolegi. Gospodarze byli zmuszeni ruszyć do ataku w drugiej połowie, chcąc odrobić straty i odnieść zwycięstwo.

W drugiej połowie Wisła Płock wyszła z determinacją i już w 47. minucie wyrównała za sprawą M. Haglind-Sangré, który nie dał szans bramkarzowi rywali. Emocje sięgały zenitu, a kibice na trybunach oszaleli z radości. Goście nie zamierzali jednak się poddać i stawiali twardy opór.

Decydujący cios dla Wisły Płock padł w 59. minucie, kiedy to É. Thiakane skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową i ustalił wynik na 2-1. Miedź Legnica próbowała odrobić straty, jednak defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna, blokując wszystkie ataki rywali.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia musiał sięgnąć po kilka żółtych kartek, które leciały jak na zawołanie. Gospodarze ostatecznie zakończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla L. Sekulskiego. Mimo wszystko, Wisła Płock zasłużenie sięgnęła po trzy punkty, zachowując nadzieję na awans.

Następne wyzwania czekają obie drużyny, Wisła Płock zmierzy się kolejno z Chrobrym Głogów, Motorem Lublin oraz Odrą Opole, natomiast Miedź Legnica zmierzy się z Resovią Rzeszów, Podbeskidziem oraz Zagłębiem Sosnowiec. Po tak emocjonującym meczu, fani piłki nożnej z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych spotkań!